Як поводитися у храмі.
Сьогодні люди у фразу “поставити свічку” вкладають зовсім інше поняття. Іноді навіть не мають нічого спільного з молитвою. Дехто навіть каже, що він зайшов у храм не помолитися, а поставити свічку. Але водночас треба пам’ятати, що Бог не торгує свічками, не змінює на якісь блага. Звертатися до Господа з молитвою потрібно просто, щиро, але палко, від щирого серця. Можна щиро звернутися до Матері Божої, до всіх святих і допомога буде надана кожному, тільки з вірою та з чистим серцем, інформує Ukr.Media.
Молитва і свічка — речі невіддільні і “поставити свічку” без молитви виглядає дуже дивно. Людина якраз і покликана у храмі молитися. Інша справа, як вона це робить. Одні закликають Бога, роблячи поклони, другі — запалюючи свічки, треті підносять молитви, сидячи скромно в куточку, четверті — стоять зосереджено. Тобто свічки — це вже супутні речі і не потрібно робити на цьому акцент. Так, це маленька посильна жертва Богу, але не суворе зобов’язання.
Не можна говорити про жорсткі правила, скільки людина повинна поставити свічок, і як вона повинна робити це. Звичайно, бажано, щоб людина зайшовши у храм, вклонилася перед головною іконою або підійшла до образу Спасителя, Матері Божої, а потім уже до всіх інших улюблених святих. Але це справа вільна. Знову ж таки, це не жорстке правило, а один із принципів відвідування храму. Все залежить від розташування людини, її внутрішнього бажання, головне, щоб цей час було присвячено молитві.
Важливо думати: не кому свічку поставити, а про те, як залишити за порогом храму всі свої побутові справи, думки, плани на майбутнє, спогади про минуле. А це чималі труднощі для людини, яка звикла весь час обмірковувати, перебувати в метаннях, жалю, мріях. Залишити за порогом храму всі свої справи, суєтні тривоги, непотрібні страхи. Це насправді є неабиякою складністю для сучасної людини. Свого роду акт духовної справи.
Людині потрібно і важливо зайти до храму та завмерти. Дивитися на свічку, що горить, або просто заплющити очі, а не давати волю очам бігати з боку в бік. Потрібно постаратися розлучитися з думкою, сміттям на порозі храму. Увійти і провести час, як час спілкування зі своїм Творцем, Батьком Небесним. Решта є супутніми, другорядними речами.
А кому і куди поставити — це питання приватні, особисте вирішення кожного.
Ідучи з храму, треба згадувати, що читали зі святих Апостолів, що з Євангелія, про що говорив батюшка у проповіді та міркувати про це в дорозі. У храм потрібно заходити вже молячись, і йти молячись. А не зайшов постояв-вийшов. Важливо виносити з храму благодать у цей холодний світ, щоб там хоч трохи ставало “тепліше”. Не можна до храму зайти і вийти однією людиною. Потрібно виходити краще. А для цього до храму, богослужінь потрібно ставитися як до серйозної духовної праці.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook
- Увaга! Це cталося 7 беpезня. Рoзшукується оcоба, зобpажена на Вiдео. Ви тільки пoглянь що наpобила - (Переглядів 6486)
- Сьогодні по всій Украні буде оголошено жалобу… Пів години тому сталася страшна траrедія - (Переглядів 5942)
- Пам’ятаєте такого Семена Сeмeнчeнко?! Так от, ви нізащо не повірите де він об’явився! Такого не очікував ніхто! - (Переглядів 5729)
- Навіть небеса сьогодні плачуть: Втрата, яку навіть важко осягнути… У ЗCУ пoвідoмили пpo їх зaruбeль - (Переглядів 5664)
- Трагічно обірвалося життя українського телеведучого: «Висловлюємо щирі співчуття» - (Переглядів 5415)
- Бaтько п’яти дiтей отpимав повicтку та виpушив до ТЦК, чим усе закiнчилося - (Переглядів 4409)
- Звіcтка з Дніпpа cколихнула Укpаїну. Іллі було лише 11… Спливли шoкуючі деталі. Фото - (Переглядів 4334)
- Військком міста Рівне, який потрапив на відео, де цілується в кабінеті з жінками, під час війни купив AUDI Q7 - (Переглядів 3809)
- Друзі, пам’ятаєте Єгоpа Соболєва. Він наpодний депyтат минулого cкликання та чолoвік відомої телеведучої Маpічки Падалко. Так от… - (Переглядів 3777)
- Новий скандал навколо Alyona Alyona і Jerry Heil на "Євробаченні-2024": "Несмак" - (Переглядів 3652)
- Як закінчиться війна в Україні, прогноз астрологині: "Карти показують цифру 10" - (Переглядів 3583)
- Oгօօօ… 3aлyжнuй пíд чac нapaди пpօ мօбíлíзaцíю нe вuтpuмaв í вuдaв, aбօ вu нaбupaєтe 400 тuc чօл, aбօ… - (Переглядів 3446)
- Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає nекельний тиждень - (Переглядів 3336)
- Цієї чудової, кpасивої, люблячої pодини вже немає на цьому світі… 15-pічний Артем, 10-pічний Єгоp та 5-pічний Киpило, мама Катеpина й тато Віталій Пpийменки та їхня бабуся загuнули… - (Переглядів 3124)
- Сьогoдні, 27 лютого… Тpагедія на Сумщині, сколиxнула Укpаїну… Нaвіки в стpою! Фото - (Переглядів 2983)
Будь першим хто прокоментує